Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Uczestnicy BUD-u podczas rozdania dyplomów
26-07-2019

Mali studenci odebrali dyplomy

Blisko 300 uczestników, 14 zróżnicowanych zajęć, warsztatów i wykładów – zakończyła się kolejna edycja Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. W gronie młodych studentów, już po raz trzeci, było też pięćdziesięcioro uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Bielska Podlaskiego.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy to inicjatywa Politechniki Białostockiej, realizowana we współpracy i przy wsparciu pięciu samorządów: Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Siemiatycz i Sokółki. Projekt skierowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, którego głównym celem jest popularyzacja nauki oraz pokazywanie, że przyswajanie wiedzy wcale nie musi być nudne i trudne – może okazać się wspaniałą przygodą i dać możliwość rozwijania naukowych pasji i zainteresowań.

Od listopada mali żacy uczestniczyli w spotkaniach poświęconych różnym dziedzinom wiedzy: matematyce, bioinżynierii, budownictwu, informatyce itp. Wśród nich była 50-osobowa grupa uczniów bielskich szkół podstawowych pracująca w ramach Bielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Zajęcia odbywały się w małych grupach warsztatowych, aby każdy uczestnik miał możliwość bezpośredniego kontaktu z nauką. Spotkania prowadzili wykładowcy Politechniki Białostockiej oraz eksperci z różnych instytucji, które zadeklarowały chęć wsparcia tej niezwykłej inicjatywy edukacyjnej.

W ramach zajęć studenci odwiedzili m.in. Bibliotekę Politechniki Białostockiej i studio Radia Akadera, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Galeria Arsenał w Białymstoku zaprosiła ich na niezwykłą wystawę interaktywną „Wszystko widzę jako sztukę”. Były spotkania z programowaniem, bezpieczeństwem w sieci, pieniądzem elektronicznym. Uczniowie budowali „własne” samoloty i sprawdzali jak „szyje się” implanty na miarę.

Wydarzenie miało miejsce 15.6.2019

Więcej informacji o Bielskim Uniwersytecie Dziecięcym

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Agata

Ambroży

Marcin

07

czwartek

grudzień 2023

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Grudzień 2023

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Video

Więcej filmów
Bielsk Podlaski - Podsumowanie roku 2019
Filmowe podsumowanie roku 2019 w Bielsku Podlaskim
Filmowe podsumowanie roku 2019 zaprezentowane podczas spotkania noworocznego Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego 16 stycznia 2020 r. Produkcja - TV Podlasie.
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Kwiecisty Bielsk Podlaski 2019
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę