Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Burmistrz podczas pakowania maseczek
21-04-2020

„Maseczka dla seniora” — bezpłatnie otrzymają je osoby po 60. roku życia

Ponad 7 tysięcy sztuk maseczek ochronnych zostanie przekazanych seniorom — mieszkańcom Bielska Podlaskiego. Trafią one do ich skrzynek pocztowych. Zakup maseczek został sfinansowany środkami z budżetu Miasta Bielsk Podlaski.

- Przygotowaliśmy maseczki wszystkim mieszkańcom naszego miasta urodzonym w roku 1960 i wcześniej — informuje Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski.

Zakup maseczek dla mieszkańców to odpowiedź samorządu na nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Nowelizacja ta wprowadziła od 16 kwietnia 2020 roku do odwołania obowiązek zakrywania — przy pomocy części odzieży, maski lub maseczki — ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu. Informowaliśmy o tym w materiale "Obowiązek zakrywania ust i nosa".

W akcję „Maseczka dla seniora” zaangażowali się pracownicy Urzędu Miasta, którzy wycinali, kleili instrukcje obsługi maseczek na woreczkach, pakowali maseczki do woreczków, przygotowywali paczki maseczek do dystrybucji.

Dystrybucja maseczek dla osób urodzonych w roku 1960 i wcześniej rusza już dzisiaj — we wtorek 21 kwietnia 2020 roku. Warto podkreślić, że mieszkańcy, do których skierowana jest pomoc w postaci maseczek, nie muszą się po nie nigdzie zgłaszać. To maseczki, wraz z instrukcją obsługi, zostaną dostarczone do ich skrzynek pocztowych. Dystrybucja zostanie zorganizowana we współpracy z administratorami osiedli: bielskimi spółdzielniami mieszkaniowymi i Przedsiębiorstwem Komunalnym, a także ludźmi dobrej woli. W roznoszenie maseczek włączyli się między innymi harcerze z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Bielsku Podlaskim, Radni Miasta Bielsk Podlaski, pracownicy Urzędu Miasta oraz wolontariusze niestowarzyszeni i z orgranizacji pozarządowych. Maseczki wyprodukowała jedna z bielskich firm odzieżowych.

- Mieszkańcy, do których kierujemy tę pomoc, mają tylko podejść do swojej skrzynki pocztowej i wyciągnąć z niej maseczkę — podkreśla burmistrz Jarosław Borowski.

Jednocześnie burmistrz składa serdeczne podziękowania i wyrazy uznania dla wszystkich wolontariuszy i społeczników, którzy w trudnym momencie epidemii włączyli się na wiele sposobów w działalność charytatywną na rzecz osób potrzebujących.

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Andrzej

Henryk

Mariusz

19

środa

styczeń 2022

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Styczeń 2022

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Video

Więcej filmów
Bielsk Podlaski - Podsumowanie roku 2019
Filmowe podsumowanie roku 2019 w Bielsku Podlaskim
Filmowe podsumowanie roku 2019 zaprezentowane podczas spotkania noworocznego Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego 16 stycznia 2020 r. Produkcja - TV Podlasie.
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Kwiecisty Bielsk Podlaski 2019
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę