Dodatkowe piesze patrole policji pojawiły się już na ulicach Bielska Podlaskiego. Dzięki nim możemy czuć się bezpieczniej. Patrole sfinansował samorząd miejski.
Policjanci podkreślają od lat, że Bielsk jest miastem spokojnym. Statystyki potwierdzają, że nie musimy obawiać się wyjątkowo niebezpiecznych przestępców. Mieszkańcy, pytani o to, co im najbardziej przeszkadza, wskazują raczej na głośno zachowującą się młodzież czy nietrzeźwych przechodniów. Do walki z tym problemem idealnie nadają się piesze patrole policji. Na dodatek widok munduru pomaga nam poczuć się bezpieczniej. Dlatego od lat komendant powiatowy policji oraz burmistrz Bielska Podlaskiego podpisują umowę, na mocy której samorząd dotuje dodatkową pracę mundurowych.
- Bielska policja aktywnie uczestnicy we wszelkich inicjatywach skierowanych na poprawę bezpieczeństwa w mieście – informuje asp. szt. Agnieszka Dąbrowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. - Jednym z takich przedsięwzięć jest idea dofinansowanych przez samorząd patroli pieszych. Inicjatywa ta, wspierana przez Urząd Miasta Bielsk Podlaski, organizowana jest z powodzeniem już od kilku lat.
W tym roku burmistrz i rada miasta przeznaczyli na ten cel 49 600 zł. Dzięki tej kwocie dodatkowe patrole dbają już o nasze bezpieczeństwo od początku kwietnia aż do 30 listopada 2015 roku.
- Głównym zadaniem funkcjonariuszy jest patrolowanie ulic miasta, w szczególności w miejscach trudno dostępnych dla policyjnych radiowozów, jak rejony blokowisk, klatki schodowe czy zaułki w okolicach punktów sprzedaży alkoholu – opowiada asp. szt. Agnieszka Dąbrowska. - Policjanci szybko reagują na zachowania najbardziej dokuczliwe społecznie, jak np. wybryki chuligańskie czy przypadki spożywania alkoholu w miejscach zabronionych. Dyslokacja patroli na terenie miasta związana jest ze stopniem zagrożenia oraz sygnałami napływającymi od mieszkańców. Z pewnością taka inicjatywa pozytywnie wpływa na stan bezpieczeństwa w mieście.
Z danych bielskiej policji wynika, że w trakcje realizacji podobnej umowy w zeszłym roku jej funkcjonariusze interweniowali ponad 150 razy. Wylegitymowali blisko 1800 osób, a na gorącym uczynku zatrzymali sześciu sprawców przestępstw. Nałożyli też mandaty na 387 osób, najczęściej za naruszenia porządku i spokoju publicznego lub obyczajności, za picie alkoholu w miejscach publicznych oraz za wykroczenia drogowe.
– Wszelkie sygnały dotyczące miejsc najbardziej zagrożonych przestępczością można zgłaszać do oficera dyżurnego pod nr tel. 85 833 33 33 lub bezpośrednio do dzielnicowego – informuje oficer prasowa Agnieszka Dąbrowska. – Dołożymy starań, by w miarę możliwości nasi policjanci byli w tych miejscach bardziej zauważalni.
Imieniny obchodzą
Agnieszka
Emilia
Roman
24
niedziela
listopad 2024