Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Zawartość

Zawodnicy na podium
28-12-2018

Dobry występ pływaków na Mistrzostwach Polski

Zawodnicy Miejskiego Klubu Pływackiego Wodnik Bielsk Podlaski odnieśli znaczące sukcesy podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów. Bielszczanie zajęli wysokie miejsce w rywalizacji z najlepszymi młodymi pływakami z całej Polski.

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 14 rozgrywane były w Olsztynie, a startowało w nich 556 zawodników. Świetny wynik zanotowała Jagoda Ołdytowska z bielskiego „Wodnika”, która zajęła pierwsze miejsce w finale B na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Dodatkowo młoda pływaczka zajęła siódme miejsce w finale B na 50 m stylem dowolnym oraz ósme miejsce w finale B na 100 m stylem dowolnym. Z kolei Krzysztof Hryniewicki zajął ósme miejsce w finale B na 100 m stylem dowolnym i dziewiąte miejsce w finale B na 50 m stylem dowolnym.

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 15 odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim, a startowało w nich 469 osób. Zawodnik bielskiego „Wodnika” Dominik Zawadzki znalazł się w gronie najlepszych pływaków w kraju zajmując szóste miejsce w finale A na dystansie 50 metrów w stylu motylkowym, a także piąte miejsce na dystansie 100 m w stylu dowolnym. Z kolei Mateusz Panasiuk uplasował się na czwartym miejscu w finale B na dystansie 100 m w stylu dowolnym. W mistrzostwach dobre wyniki uzyskały także dwie kolejne reprezentantki „Wodnika”: Eliza Górska i Gabriela Kondratiuk.