Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Członkowie BUD podczas inauguracji wraz z burmistrzem
27-11-2018

Młodzi studenci otrzymali indeksy

290 małych żaków rozpoczęło 24 listopada 2018 r. kształcenie w Podlaskim Uniwersytecie Dziecięcym. W tym gronie – już po raz trzeci – znalazło się pięćdziesięcioro uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Bielska Podlaskiego.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy to prowadzony przez Politechnikę Białostocką projekt popularyzujący naukę. Uczelnia rozpoczynała go od Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego, a w inauguracji obecnej edycji udział wzięli już uczniowie z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Siemiatycz oraz Sokółki. Uczelnia realizuje ten program we współpracy z samorządami tych miast i przy ich wsparciu.

- Cieszy mnie, że gościmy coraz większą grupę uczniów z województwa podlaskiego. Po raz pierwszy uczestnicy Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego stanowią najliczniejszy rocznik w naszej uczelni. To zasługa włodarzy miast, które zdecydowały się wziąć udział w tym projekcie – mówił rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis.

- Dzisiaj jesteście ambasadorami Bielska Podlaskiego – zwracał się do uczniów z naszego miasta Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski. I podkreślał, że na zajęcia przyjeżdżać będą uczniowie ze wszystkich miejskich szkół podstawowych.

Po immatrykulacji i wręczeniu indeksów mali studenci mogli wysłuchać wykładu inauguracyjnego dr inż. Justyny Tołstoj-Sienkiewicz „Kim dla mnie może być robot?”. Na koniec na wszystkich czekała niespodzianka, czyli wielki urodzinowy tort na dziesięciolecie Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

PUD to projekt skierowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, którego głównym celem jest popularyzacja nauki oraz pokazywanie, że przyswajanie wiedzy wcale nie musi być nudne i trudne. Może za to okazać się wspaniałą przygodą i dać możliwość rozwijania naukowych pasji i zainteresowań. W roku akademickim 2018/2019 zaplanowano 15 spotkań poświęconych różnym dziedzinom wiedzy: matematyce, bioinżynierii, budownictwu, informatyce itp. Zajęcia odbywać się będą w małych grupach warsztatowych, tak aby każdy uczestnik miał możliwość bezpośredniego kontaktu z nauką. Spotkania prowadzić będą wykładowcy Politechniki Białostockiej oraz eksperci z różnych instytucji, które zadeklarowały chęć wsparcia tej niezwykłej inicjatywy edukacyjnej. Studenci odwiedzą min. Bibliotekę Politechniki Białostockiej, studio Radia Akadera, Galerię Arsenał, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej czy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Więcej o projekcie na stronie Politechniki Białostockiej: pud.pb.edu.pl

Informacje o Bielskim Uniwersytecie Dziecięcym w serwisie Urzędu Miasta: http://www.umbielskpodlaski.pl/pl/strona/bielski-uniwersytet-dzieci%C4%99cy

Fot. Politechnika Białostocka

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Czesław

Małgorzata

Paweł

20

sobota

lipiec 2024

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Lipiec 2024

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Video

Więcej filmów
Bielsk Podlaski - Podsumowanie roku 2019
Filmowe podsumowanie roku 2019 w Bielsku Podlaskim
Filmowe podsumowanie roku 2019 zaprezentowane podczas spotkania noworocznego Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego 16 stycznia 2020 r. Produkcja - TV Podlasie.
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Kwiecisty Bielsk Podlaski 2019
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę