Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Cztery osoby oglądają nowy sprzęt w małym pomieszczeniu
05-05-2020

Miasto Bielsk Podlaski wspomogło szpital powiatowy

W bielskim szpitalu powiatowym działa już nowoczesne urządzenie do dezynfekcji ścieków szpitalnych. Środki na jego zakup przekazało Miasto Bielsk Podlaski.

Już w marcu 2020 roku Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski zadeklarował, że w związku z panującą epidemią nie odbędą się tegoroczne Dni Bielska Podlaskiego, a zaplanowane na ten cel środki zostaną przeznaczone na potrzeby miejscowego szpitala, związane z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Informowaliśmy o tym w tekście: „Burmistrz chce pomóc szpitalowi”.

Po konsultacji z Samodzielnym Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim okazało się, że szpital powiatowy potrzebuje nowego urządzenia do dezynfekcji ścieków. SP ZOZ zwrócił się do Miasta Bielsk Podlaski z prośbą o dofinansowanie zakupu urządzenia służącego do tego celu, czyli elektrolitycznego generatora podchloryn wraz ze zmiękczaczem wody. Wartość zakupu tego urządzenia oszacowano na sumę ok. 117 tys. zł, co znacznie przekraczało środki zaplanowane na organizację Dni Bielska Podlaskiego.

W związku z tym burmistrz zaproponował radzie miasta zmiany w budżecie, w efekcie których na zakup urządzenia do dezynfekcji ścieków przeznaczono 110 tysięcy złotych. Rada Miasta Bielsk Podlaski przyjęła tę zmianę 31 marca 2020 roku Uchwałą nr XX/173/20.

SP ZOZ w Bielsku Podlaskim sprzęt ten zakupiło i urządzenie do dezynfekcji ścieków szpitala powiatowego już działa.

- Składam najserdeczniejsze podziękowania Burmistrzowi Miasta Bielsk Podlaski Panu Jarosławowi Borowskiemu i Radnym Rady Miasta Bielsk Podlaski za przekazanie środków pieniężnych na zakup urządzenia do dezynfekcji ścieków szpitalnych – poinformowała na profilu facebookowym szpitala Bożena Grotowicz, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim. –  W obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego bardzo ważne jest, aby odprowadzane ścieki szpitalne pozbawione były wszelkich chorobotwórczych ustrojów, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom Naszego Miasta. Dziękujemy za okazane wsparcie w tym trudnym dla szpitala czasie.

Dyplomy z podziękowaniami dla burmistrza i radnych

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Agata

Ambroży

Marcin

07

czwartek

grudzień 2023

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Grudzień 2023

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Video

Więcej filmów
Bielsk Podlaski - Podsumowanie roku 2019
Filmowe podsumowanie roku 2019 w Bielsku Podlaskim
Filmowe podsumowanie roku 2019 zaprezentowane podczas spotkania noworocznego Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego 16 stycznia 2020 r. Produkcja - TV Podlasie.
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Kwiecisty Bielsk Podlaski 2019
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę