Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Zawartość

Mecz siatkarski
05-05-2017

Nasz zespół został Wicemistrzem Polski

Siatkarska reprezentacja Urzędu Miasta Bielsk Podlaski zdobyła srebrne medale podczas Mistrzostw Polski w Siatkówce Pracowników Samorządowych.

Mistrzostwa rozgrywane w Redzie k. Trójmiasta zgromadziły na starcie 17 drużyn z całego kraju w kategorii open oraz kolejnych 9 startujących w starszych kategoriach wiekowych. Nasz zespół wystartował wśród najlepszych i zapewnił miastu promocję w gronie polskich samorządowców.

Już w pierwszym meczu bielszczanie po zaciętym meczu przegrali z faworytem mistrzostw – Urzędem Miasta Milicz 1:2. Potem triumfowali już w kolejnych pojedynkach. Wygrali kolejno ze: Starostwem Powiatowym w Człuchowie 2:1, Urzędem Miasta Bydgoszcz 2:0, Starostwem Powiatowym w Starogardzie Gdańskim 2:0 i Urzędem Gminy Stare Pole 2:0.

W meczu o złoto na drodze naszej drużyny znowu stanęła ekipa z Milicza i także tym razem okazała się lepsza wygrywając 2:0. Jednak zdobycie drugiego miejsca to duży sukces bielskiej reprezentacji i powtórzenie podobnego osiągnięcia z roku 2011. Tytuły najlepszych siatkarzy przypadły: Aleksandrze Tomaszewskiej-Januszce z Urzędu Miasta Gliwice oraz Piotrowi Janiakowi z Urzędu Miasta Milicz.

W klasyfikacji generalnej drużyn w kategorii wiekowej 45+ tytuł Mistrza Polski zdobyło Starostwo Powiatowe w Człuchowie (najlepszy siatkarz Piotr Speling), zaś w kategorii 50+ Urząd Miasta Zabrze (najlepszy siatkarz Zbigniew Różański).