Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

05-07-2019

Spotkanie społeczności lokalnej w sprawie przyszłości Bielska Podlaskiego

We wtorek 2 lipca 2019 roku w siedzibie Bielskiego Domu Kultury odbyło się spotkanie mieszkańców z przedstawicielami władzy samorządowej naszego Miasta. Głównym celem spotkania było zaangażowanie mieszkańców w prace związane z przygotowywaniem zakresu projektu w ramach konkursu organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju  „Rozwój Lokalny”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2020. Projekt byłby odpowiedzią na niekorzystne zmiany społeczno-gospodarcze, zmiany środowiska,  niekorzystne zmiany przestrzenne, kulturowe, zachodzące w naszym mieście. Dofinansowanie projektu może wynieść od 3 do 10 milionów euro brutto, natomiast poziom dofinansowania do 100% kosztów kwalifikowalnych, z tego 60% można przeznaczyć na inwestycje, a 40% kosztów kwalifikowanych na tzw. „działania miękkie”.

Spotkanie rozpoczął Burmistrz Bielska Podlaskiego i zaprosił wszystkich mieszkańców do współpracy w przeciwdziałaniu negatywnym trendom występującym w naszym mieście, poprzez zaangażowanie się w wypełnianie ankiet, i składanie pomysłów na lepszy jakościowo rozwój miasta.

Dalszą część spotkania  poprowadziła Pani Bożena Teresa – Zwolińską - Zastępca Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski. Przedstawiła charakterystykę oraz ogólne założenia konkursu. Zaprezentowała narzędzia badawcze do sporządzenia kompleksowej diagnozy problemów rozwoju miasta (ankiety) i podkreśliła, że  każdy głos jest ważny.

 

ANKIETA

 

Zachęcała również mieszkańców do przedstawiania własnych pomysłów na uczynienie Bielska Podlaskiego – miastem atrakcyjnym i nowoczesnym. Pomysły można zgłaszać wypełniając  fiszkę projektową.

 

FISZKA PROJEKTOWA

 

W ostatniej części spotkania przeprowadzono sesję pytań i odpowiedzi oraz zachęcono uczestników spotkania do dyskusji.

Należy podkreślić, że opinia mieszkańców jest bardzo ważna przy diagnozie niekorzystnych zjawisk jak również w formułowaniu pomysłów dotyczących rozwoju miasta. Pozyskanie takich informacji umożliwi zidentyfikowanie działań, które należy przeprowadzić w przyszłości,  żeby w Bielsku Podlaskim żyło się lepiej, a miasto było atrakcyjnym miejscem do mieszkania i zakładania biznesu.

Zebrane dane zostaną wykorzystane podczas przygotowania wnioskudo ww konkursu.

 

 

 

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Andrzej

Henryk

Mariusz

19

środa

styczeń 2022

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Styczeń 2022

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Video

Więcej filmów
Bielsk Podlaski - Podsumowanie roku 2019
Filmowe podsumowanie roku 2019 w Bielsku Podlaskim
Filmowe podsumowanie roku 2019 zaprezentowane podczas spotkania noworocznego Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego 16 stycznia 2020 r. Produkcja - TV Podlasie.
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Kwiecisty Bielsk Podlaski 2019
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę