Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Zawartość

Burmistrz wręczna nagrodę synowi zawodnika
01-08-2017

Wakacje na osiedlu 2017

Zespół Sparty został zwycięzcą rozgrywek piłkarskich i siatkarskich podczas dorocznych rozgrywek „Wakacje na osiedlu” organizowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Podlasie”.

Zawody organizowane są cyklicznie od kilkunastu lat, a startujący walczą o Puchar Prezesa Zarządu Spółdzielni. W tym roku pięć drużyn piłkarskich i cztery siatkarskie rywalizowały od 1 do 9 lipca na boisku osiedlowym przy ul. Białowieskiej.

- W całym turnieju rozegranych zostało 16 meczów, które wyłoniły zwycięzców w poszczególnych dyscyplinach – relacjonuje Andrzej Leszczyński, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Podlasie” w Bielsku Podlaskim.

Po rozegraniu 10 meczów piłki nożnej wyłoniono zwycięzcę, którą została drużyna Sparty przed drużyną Emerytów i Rencistów. Królem strzelców z 30 zdobytymi bramkami został Emil Kobus. W turnieju piłki siatkowej rozegrano 6 meczów. Zwyciężyła drużyna Sparty przed zespołem FC Opatrzność.

W turnieju oprócz młodzieży z osiedla budynków wielorodzinnych, brała udział młodzież z przylegającego osiedla domów jednorodzinnych oraz drużyna z parafii rzymskokatolickiej pw. Opatrzności Bożej. W turnieju uczestniczyło 61 zawodników. Sędziami zawodów byli: Andrzej Popiołek i Marian Ostrowski.

Uroczyste rozdanie nagród i upominków zwycięzcom i uczestnikom turnieju odbyło się 29 lipca na osiedlowym boisku. Młodzi sportowcy otrzymali je z rąk Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego i prezesa Andrzeja Leszczyńskiego. Tradycyjnie przeprowadzono też konkurencję dodatkową – konkurs strzelania jedenastek. W nim niespodziewanie młodzi sportowcy musieli uznać wyższość burmistrza, który jako jedyny bezbłędnie wykonał cztery rzuty karne.

Nagrody uczestnikom zawodów ufundowali: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podlasie” w Bielsku Podlaskim, Energo sp. z o.o. Bielsk Podlaski, MAX Energy sp. z o.o. Białystok, Glazur-Łuczaj Bielsk Podlaski, Grażyna Olszewska i Andrzej Leszczyński.