Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Zawartość

Fragment pucharu koszykarzy
17-06-2019

Zostaliśmy mistrzami w futbolu i siatkówce

Tytuły samorządowych mistrzów Polski zdobyły dwie reprezentacje Miasta Bielsk Podlaski: piłkarska i siatkarska. Obie okazały się lepsze od rywali z całego kraju podczas finałów rozgrywanych w Brennej i Redzie.

W rywalizacji grupowej, podczas XXIII Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w Halowej Piłce Nożnej, bielszczanie pewnie pokonali rywali z Kluczborka (2:0), Nowego Dworu Mazowieckiego (4:1) oraz Tarnowa Podgórnego (7:1), ale raz musieli uznać wyższość przeciwnika przegrywając 0:1 z Gliwicami. I była to jedyna porażka naszego zespołu na tych mistrzostwach.

W fazie pucharowej piłkarze z Bielska świetnie radzili sobie w rzutach karnych, a ich siłą była także sprawna defensywa. W drodze do finału zaliczyli dwa remisy: 0:0 z Toruniem i 2:2 z Kluczborkiem, ale oba te pojedynki kończyli lepiej wykonywanymi karnymi (wygrywali w nich po 2:1). Dzięki temu awansowali do gry o złoto, w której zmierzyli się z reprezentacją Gliwic.

Rywale chcieli powtórzyć wielki sukces swojego klubu – Piasta Gliwice, który w tym roku sprawił nie lada sensację wygrywając piłkarską ekstraklasę i zdobywając tytuł mistrzów Polski. Postawili naszej drużynie trudne warunki i po zakończeniu nominalnego czasu gry znów był remis – tym razem 1:1. W rzutach karnych o jednego gola więcej strzelili bielszczanie i wygrali je 3:2. Tym samym wywalczyli złote medale XXIII Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w Halowej Piłce Nożnej w kategorii open. Na dodatek strzegący naszej bramki Marcin Drozdowski został uznany najlepszym bramkarzem turnieju finałowego.

Tytuły mistrzowskie wywalczyli także bielscy siatkarze podczas rozgrywanych w Redzie XXIII Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej. Reprezentacja Urzędu Miasta Bielsk Podlaski pokonała w drodze po złoto Urząd Gminy Nowa Wieś Lęborska, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starostwo Powiatowe Człuchów i Urząd Miasta Milicz. Zaliczyła też jedno potknięcie – porażkę ze Starostwem Powiatowym Starogard Gdański.

Podobnie jak piłkarze, nasi siatkarze awansowali do ścisłego finału, w którym zmierzyli się właśnie ze swoim wcześniejszym pogromcą ze Starogardu Gdańskiego. W pierwszym secie finału górą byli rywale (21:16) i mało brakowało, by wygrali cały mecz. Jednak w drugim secie niezłomni bielszczanie po wspaniałej walce zwyciężyli 21:20. Zacięty trzeci set dał wygraną Bielskowi 15:12 i złote medale zawisły na szyjach naszych reprezentantów. Dodatkową nagrodę indywidualną dla najlepszej siatkarki otrzymała Ewa Kucharska reprezentująca Urząd Miasta Bielsk Podlaski.

Wydarzenia miały miejsce: 25-28.04.2019 (siatkówka) i 16-19.05. 2019 (piłka nożna)